Kolorowe szkło lacobel

Aranżacja przestrzeni i moda na wiele produktów, charakteryzuje się przemijalnością. Niemniej często produkty ze względu na swoje zalety pozostają na dłużej – tak jest również w przypadku szkła lacobel, które aktualnie jest najchętniej wybieranym materiałem do kuchni od ponad dekady. Wszystko, co warto wiedzieć o szkle lacobel – czym jest i jakie ma zalety?

Dlaczego warto wybrać szkło lacobel?

Szkło lacobel jest szkłem z gatunku float. Na rynku spotyka się je przeważnie w czterech grubościach: 2, 4, 6, 8 milimetrów – przy czym na zamówienie dostępne są również grubsze tafle, na przykład 10 mm. Wyróżnia je przede wszystkim gładkość i odporność na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Ponadto jedna strona tafli pokryta jest lakierem – najczęściej do wyboru są dwa warianty: błyszczący lub matowy. Kolejną rzeczą wartą uwagi są kolory, lacobel dostępne jest niemal w każdej wersji kolorystycznej – idealnie sprawdzi się więc niemal w każdym wnętrzu.

Kolorowe szkło lacobel – najlepszy wybór do Twojego mieszkania

Remontując lub wykańczając mieszkanie, warto zastanowić się nad zakupem szkła lacobel. Remont kuchni i montaż szkła lacobel niesie za sobą wiele korzyści. Najczęściej szkło montuje się w łazience – ze względu na jego łatwość czyszczenia, można łatwo uniknąć powstawania zacieków. Równie często lacobel stanowi idealne szkło do kuchni – jest bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego jest lepszym wyborem niż tradycyjne szkło. Ponadto bardzo łatwo je wyczyścić w przeciwieństwie do tradycyjnych kafelków. W celu uzyskania nowoczesnego, a zarazem prostego wyglądu można podświetlić szkło lacobel za pomocą niewielkich diod LED lub żarówek. Zamawiając lacobel do domu mamy możliwość całkowitej personalizacji tafli. Wybierać można między innymi kolor, typ tafli – matowy lub błyszczący, dodatkowo można zamówić szkło z dowolnym nadrukiem, czy grafiką.

Szkło lacobel najczęściej montuje się w kuchni pomiędzy blatem a górnym ciągiem szafek – rejon ten jest wyjątkowo podatny na zabrudzenia, a dzięki szkłu lacobel czyszczenie powierzchni nie stanowi problemu. Czasami, w niektórych kuchniach, spotyka się również fronty szafek wykonane ze szkła lacobel, co może stanowić świetną alternatywę dla zwykłych drewnianych, czy lakierowanych powierzchni. Remontując mieszkanie, można oczywiście zamontować szkło lacobel samodzielnie, jednak jest to trudne i czasochłonne zadanie. Aby mieć pewność, że tafla nie ulegnie zniszczeniu w czasie transportu, oraz że zostanie poprawnie zamontowana, wiele osób decyduje się na usługi profesjonalnej firmy.